Stowarzyszenie "Wartościowa Książka"

„Anastazja” Władimir Megre

Dodaj komentarz

anastazja-wladimir-megre-wartosiowa-ksiazka

Na fotografii I z serii książek Władimira Megre „Anastazja” (tłumaczenie Ludmiła Walczak, Wyd. Satja Juga, rok wydania: 2014), otwierająca niezwykle piękną i wartościową, w naszej opinii, serię publikacji z cyklu „Dzwoniące Cedry Rosji” (łącznie 10 książek).

„Anastazja” to opis spotkania Autora z niezwykle piękną, młodą kobietą urodzoną i żyjącą w głębi syberyjskiej tajgi, na wysokości miasta Surgut, 25 km od rzeki Ob. Do owego spotkania doszło w 1995 roku. Rok później światło dzienne ujrzała pierwsza książka napisana przez Władimira Megre, której tytuł stanowi imię głównej bohaterki.

Retrospektywnie Autor wspomina także wcześniejsze spotkanie (w 1994 r., kiedy to organizował ekspedycję handlową po rzece Ob w rejony Dalekiej Północy) z dziadkiem i pradziadkiem Anastazji oraz czasy pierestrojki – przemian ustrojowych z początku lat 90’tych. Nie stanowi to jednak głównego wątku książki, aczkolwiek tajemnicze Dzwoniące Cedry, z którymi Czytelnik styka się już na początku książki, przewijają się ustawicznie przez całą serię, stanowiąc swoistą klamrę spajającą.

W całej książce najważniejsze i najbardziej poruszające Czytelnika są poglądy, wypowiedzi i spostrzeżenia samej  Anastazji. Są one na tyle wyjątkowe i nigdzie indziej niespotykane – że książka ta szybko stała się popularna w całej Rosji, przetłumaczona została na ponad 20 języków, a obecnie z coraz większym rozpędem obiega cały Świat.

O oryginalnym światopoglądzie Anastazji można by pisać długie rozprawy naukowe (co zresztą już się dzieje). My jednak nie mamy tego na celu, uważając, że każdy powinien zetknąć się ze słowami Anastazji sam, poczuć je swoim sercem i Duszą. Zastanowić się nad przedstawionymi przez nią poradami, opiniami i Prawami.

Uważamy, iż każdy znajdzie w tej książce dla siebie coś interesującego. Anastazja wypowiada się bowiem na wiele tematów. Ogrodnictwo, wychowywanie dzieci, seksualność, leczenie własnych chorób i dolegliwości – to tylko niektóre z nich.

Nie bez powodu książkę tę reklamowano swego czasu słowami: „Przygotuj się na niesamowitą podróż… Przygotuj się na poznanie najbardziej fascynujących i inspirujących informacji w swoim życiu!”.

Popieramy! Do lektury serdecznie zachęcamy 🙂

**********

W marcu 2017 r. została wydana Księga II z serii „Dzwoniące Cedry Rosji” pod tytułem „Dzwoniące Cedry Rosji”. Oficjalnym dystrybutorem obu książek (tom I i II) są Przyjaciele Anastazji. Na chwilę obecną książkę można zamówić pisząc na adres: przyjaciele.anastazji@gmail.com

**********

„Anastazja” w Bibliotece.

Do chwili obecnej Stowarzyszenie „Wartościowa Książka” dostarczyło „Anastazję” tom I do następujących Bibliotek Publicznych (i innych miejsc) na terenie województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego:

 1. Biblioteka Miejska w Drezdenku, ul. Kościuszki 11, woj. lubuskie (obecny również tom II z nowego wydania).
 2. Klub Seniora „Drzeń” w Drezdenku, Al. Piastów 13, woj. lubuskie (obecny również tom II z nowego wydania).
 3. Punkt wymiany książek Bookcrossing w Krzyżu, ul. Wojska Polskiego, woj. wielkopolskie (obecny również tom II z nowego wydania).
 4. Biblioteka Publiczna w Piłce, Piłka 24/1, Gmina Drawsko, woj. wielkopolskie(obecny również tom II z nowego wydania).
 5. Biblioteka Publiczna w Pęckowie, ul. Powstańców Wielkopolskich 1, Gmina Drawsko, woj. wielkopolskie (obecny również tom II z nowego wydania).
 6. Biblioteka Publiczna Gminy Drawsko, Drawsko, ul. Nadnotecka 22b, woj. wielkopolskie (obecny również tom II z nowego wydania).
 7. Biblioteka Publiczna w Chełście, Chełst 113, Gmina Drawsko, woj. wielkopolskie (obecny również tom II z nowego wydania).
 8. Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie, os. Parkowe 11, woj. wielkopolskie.
 9. Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie, Plac Wolności 5, woj. wielkopolskie.
 10. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzyż, ul. Sienkiewicza 1, Krzyż, woj. wielkopolskie (obecny również tom II z nowego wydania).
 11. Biblioteka Publiczna w Niegosławiu, Niegosław 117, woj. lubuskie (obecny również tom II z nowego wydania).
 12. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wieleń, Filia nr 1, Gimnazjum, ul. Jana Pawła II 3, Wieleń (dotępny także tom II z nowego wydania).
 13. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Goleniowie, ul. 3 Maja 26, woj. zachodniopomorskie (dotępny także tom II z nowego wydania).
 14.  Biblioteka Publiczna we wsi Długie, gmina Chociwel, woj. zachodniopomorskie. (dotępny także tom II z nowego wydania).
 15. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu, ul. Zwycięzców 1, Chociwel, woj. zachodniopomorskie (dotępny także tom II z nowego wydania).
 16. Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Kochanowskiego w Międzyzdrojach, ul. Norwida 15, Międzyzdroje, woj. zachodniopomorskie (dotępny także tom II z nowego wydania).

c.d.n.

Reklamy

Autor: Wartościowa Książka

Strona poświęcona Stowarzyszeniu "Wartościowa Książka".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s