Stowarzyszenie "Wartościowa Książka"

„Ogród tętniący życiem” Johanna Paungger & Thomas Poppe

Dodaj komentarz

ogrod-tetniacy-zyciem-johanna-paungger-wartosiowa-ksiazka

Przełomowa na swój sposób książka o traktowaniu własnego Ogrodu. Podejście Autorów momentami może wydawać się Czytelnikowi wręcz rewolucyjne, jakże odbiegające od wydawanych przez dziesięciolecia książek o ogrodnictwie.

Johanna Paungger i Thomas Poppe wychodzą z założenia, że najważniejszym elementem w ogrodzie jest sztuka zastosowania właściwego czasu i harmonii między człowiekiem a przyrodą. Autorzy przekazują Czytelnikowi wiedzę o praktycznym wykorzystaniu rytmów Księżyca, dzięki czemu można zrezygnować ze stosowania chemii w ogrodzie i sadzie, otrzymując jednocześnie owoce ziemi o żywej, ekologicznej, najwyższej jakości oraz niezwykłym smaku i aromacie.

Efekty otrzymywane przez Johannę Paungger i Thomasa Poppe w ich własnym ogrodzie są imponujące. Zdumiewa również minimalny nakład pracy, który w niego wkładają. Powróciwszy do siania, sadzenia i zbiorów zgodnych z rytmami Natury, unikają wielu uciążliwych prac, sposobów utrzymania zdrowej gleby, niepotrzebnego nakładu pracy i pieniędzy. Swój kawałek ziemi przemienili w mały raj, a w książce dzielą się swoim bogatym, wieloletnim doświadczeniem, przekazują ciekawe porady i wskazówki. Zachęcają do stosowania pełnowartościowej diety roślinnej opartej na pozyskiwaniu płodów z własnego ogrodu.

Co prawda dogłębna analiza rytmów Książyca może budzić początkowe wrażenie przytłoczenia informacją, ale jak podkreślają Autorzy wiedza ta znana była naszym przodkom, stosowana przez nich z sukcesem, teraz reaktywowana i stosowana prowadzi do spektakularnych, wspaniałych efektów, czego przykładem jest ogród Johanny Paungger i Thomasa Poppe.

Książkę polecamy dla osób o szerokich horyzontach myślowych oraz tych, którzy pragną by ich ogród zaiskrzył szczególnym pięknem bez wielkich nakładów pracy i wysiłku. W zasadzie książkę tę można by uznać za lekturę obowiązkową dla wszystkich Ogrodników. Serdecznie zachęcamy do lektury. 🙂

Reklamy

Autor: Wartościowa Książka

Strona poświęcona Stowarzyszeniu "Wartościowa Książka".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s