Stowarzyszenie "Wartościowa Książka"

„Jedz i biegaj” Scott Jurek

Dodaj komentarz

jedz-i-biegaj-scott-jurek-wartosciowa-ksiazka

„Czy można przebiec ponad 266 km w ciągu doby? Czy można bić rekord za rekordem? Czy można zmierzyć się z legendarnymi, najlepszymi długodystansowcami świata z plemienia Tarahumara? Można. Ale czy można zrobić to wszystko, będąc jednocześnie weganinem? Można.” A przede wszystkim on zrobił to wszystko, został najwybitniejszym światowym ultramaratończykiem ostatniego dwudziestolecia, jak mówią, bo został… weganinem.

Wspaniała historia człowieka, polskiego pochodzenia, Scotta Jurka. Urodzony w Stanach Zjednoczonych, wychowany w „tradycyjnej” rodzinie, gdzie na stole królowały mięso i ziemniaki, w pewnym okresie życia zaczął podnosić sobie sportową poprzeczkę. Pragnął zwiększyć wydolność i możliwości swojego organizmu. Jego niezwykła dociekliwość, pragnienie wiedzy, eksperymenty i doświadczanie na sobie doprowadziły go do następującego wniosku: tylko roślinny sposób odżywiania się, jak najbardziej zgodny z Naturą prowadzi do zwiększenia możliwości ludzkiego organizmu do poziomu przekraczającego początkowo granice ludzkiej wyobraźni. Tym samym Scott Jurek udowodnił, że „tradycyjny” sposób odżywiania się i mity na temat konieczności jedzenia martwych zwierząt można schować do lamusa. Prawdziwy potencjał, siła życia i witalności tkwi w roślinnych darach Natury.

Książkę czyta się jednym tchem, jak deklaruje wielu Czytelników. Życiorys Scotta Jurka, jego przygody i wyzwania momentami zapierają dech w piersiach. Ponad wszystko zdumiewa jednak fizyczna i psychiczna siła ludzkiego organizmu zdolnego do podejmowania, chciałoby się powiedzieć, nadludzkiego wysiłku. Katalog zwycięstw i sukcesów Scotta Jurka budzi podziw. Jego siła Ducha oraz znajomość prawidłowych, zdrowych reguł żywieniowych – uznanie, zaś przytaczane przez niego w książce przepisy kuchni wegańskiej yhmmm… ślinka leci.

Co prawda można wykazywać wątpliwości co do konieczności podejmowania tak rygorystycznego, długodystansowego wysiłku biegowego (albo i nawet biegania w ogóle), jednakże książkę tę polecamy wszystkim sportowcom i nie tylko im celem uświadomienia sobie oddziaływania diety wegańskiej na ludzki organizm. Roślinny sposób odżywiania się plus pozytywne nastawienie umysłu mogą zdziałać cuda zarówno odnośnie ciała fizycznego, jak i psychicznego. A to potrafi odmienić życie. Serdecznie zachęcamy do lektury. 🙂

Autor: Wartościowa Książka

Strona poświęcona Stowarzyszeniu "Wartościowa Książka".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s