Stowarzyszenie "Wartościowa Książka"

Jak dzieci ratują Świat?

Dodaj komentarz

Mamo-tato-dlaczego-nie-jemy-zwierzat-Donata-Marfiak-Jerzy-Rey-Wartosciowa-Ksiazka.jpg

Dnia 26 lutego b.r. członkowie Stowarzyszenia „Wartościowa Książka” podjęli uchwałę o wpisie inspirującej, pełnej empatii i mądrości książki Donaty Marfiak i Jerzego Reya pt. „Mamo, tato – dlaczego nie jemy zwierząt? Czyli o tym, jak dzieci ratują świat” do Złotego Katalogu Wartościowych Książek.

Książka ta stanowi cenne przesłanie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Stanowi wartościowe i kompetentne źródło dla rodziców, którzy chcieliby porozmawiać ze swoimi pociechami na ten ważny i aktualny temat.

Jedna rozmowa między synem a rodzicami, a w niej skumulowana problematyka przemysłowej hodowli, przedstawienie jej negatywnego wpływu na naszą planetę i wszystkich jej mieszkańców. Leo – kilkuletni chłopiec, bystry i dociekliwy bohater książki, zadając trudne, acz niezwykle ważne pytania odkrywa przed nami smutną prawdę o losie zabijanych zwierząt oraz niszczeniu środowiska naturalnego. Wrażliwość chłopca i jego dobre serce podpowiadają mu rozwiązanie zaistniałej sytuacji. Chłopiec postanawia zmienić świat!

Książka zmusza do refleksji i dogłębnie wzrusza. Zachęca do podejmowania świadomych decyzji żywieniowych oraz aktywnego udziału w naprawie świata. Członkowie Stowarzyszenia docenili jej wartościowy przekaz, ładne wydanie, subtelność oraz intencje Autorów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tą jakże cenną lekturą. 🙂

Autor: Wartościowa Książka

Strona poświęcona Stowarzyszeniu "Wartościowa Książka".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s