Stowarzyszenie "Wartościowa Książka"

O NAS

Jesteśmy grupą ludzi, których połączyła wspólna pasja do czytania „mądrych”, pięknych książek, w których zawarta jest istotna informacja dotycząca człowieczej egzystencji. Książek, które – mówiąc kolokwialnie – otwierają oczy, pozwalają dostrzec to, co istnieje, a czego wcześniej nie byliśmy w pełni albo częściowo świadomi. Lektura takich książek pozwoliła nam wiele zrozumieć oraz zmienić swoje życie na lepsze.

W pewnym momencie stwierdziliśmy, że warto dzielić się wiedzą o takich publikacjach. Uznaliśmy, ze największym skarbem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi jest wiedza (a co ktoś z tą wiedzą zrobi – to już jego wolna wola). Działając lokalnie, myśląc globalnie, latem 2016 r. doszło do sformalizowania naszej działalności i założenia Stowarzyszenia „Wartościowa Książka”, które skupia się na popularyzacji książek wnoszących trwałe, istotne wartości do ludzkiego życia. Książek, które pomagają w stawaniu się coraz lepszym i doskonalszym człowiekiem.

Pragnąc zmieniać ten Świat na lepsze – każdy z nas powinien zaczynać od siebie. Uważamy, iż promowane przez nas książki pomagają w takiej wewnętrznej metamorfozie, pozwalają odnaleźć prawa szczęśliwego bytu, wewnętrzną radość, spokój i satysfakcję.

W razie dodatkowych pytań – pozostajemy do Państwa dyspozycji.